Hotmail kaydolma, hotmail hesap açma

Hotmail Kaydolma, Hotmail Hesap Açma

Bu yazımızda hotmaile nasıl kaydolunur, nasıl hotmail hesabı açılır konusuna değineceğiz.
Öncelikle şunu belirtelim, hotmail hesabı alma konusu gayet basit bir işlem olmasına karşın bazı arkadaşların hotmail hesabı alma konusunda zorlandıklarını görüyoruz.
Hotmail hizmetine kaydolmak kolaydır, davetiye gerekmez, ücret ödenmez.
Hotmail hesabı alan bir kişi artık hotmail mail adresine de sahip olmuş olur.Hesabınızın adını ne seçerseniz mail adresiniz de o olur.

Mesela hotmail hesabı açarken kullanıcı adı olarak mehmet girerseniz mail adresiniz
mehmet@hotmail.com
mehmet@hotmail.com.tr
mehmet@live.com
uzantılarından hengisini seçerseniz o olur.Tabii Mehmet kelimesini örnek olarak verdik.Bu isimle hotmail hesabı daha önceden zaten açılmıştır, siz daha önce açılmayan bir hesap açmalısınız.Mesela mehmet12341989 gibi benzersiz bir isim seçmelisiniz aksi takdirde hesap açarken zorlanırsınız çünkü sık kullanılan isimlerin hepsi yıllar önce açılmıştır.

Şimdi gelelim hotmail hesabı nasıl açılır konusuna;
öncelikle www.hotmail.com adresine giriniz, bunu yazıp entere bastığınızda otomatik olarak windows live giriş ekranına geleceksiniz, bu ekran aşağıdaki resimdekine benzer olacaktır:

Hotmail hesap açma ekranı:

hotmail kaydol hesap acma Hotmail kaydolma, hotmail hesap açma

Yukarıda gördüğünüz resim www.hotmail.com adresine girdiğinizde karşınıza gelen ekranın resmidir.Bu ekranda eğer zaten hesabınız varsa kullanıcı adı ve parolanızı yazarak (kullanıcı adı kullanıcıadi@hotmail.com şeklinde yazılır) giriş yapabilirsiniz.

Eğer hotmail hesabınız yoksa ve yeni bir hotmail hesabı almak istiyorsanız aşağıdaki resme dikkatli bakınız, sağ alt köşede ŞİMDİ KAYDOLUN yazısı var, oraya tıklayacaksınız.
Hotmail kayıt olma (veya hesap açma, hesap alma) ekranı

hotmail kaydolma msn kaydolma hesap acma Hotmail kaydolma, hotmail hesap açma

Yukarıda işaretlenen yeri görüyorsunuz, oraya tıklayınca karşınıza yeni bir ekran gelecek, o ekranda doldurmanız gereken bilgiler yer alıyor.Doldurmanız gereken tüm yerleri doldurun ve özellikle söylüyorum, doldurduğunuz tüm bilgileri not alın.Bunu kesanlikle yapın, nereye ne yazdığınızı not alın, birgün mutlaka unutursunuz ancak not alırsanız çok çok iyi olur.Bu, hesabınızın güvenliği için çok önemli, özellikle hotmaile kaydolurken güvenlik sorunuzu ve sorunun cevabını çok çok iyi seçmelisiniz ve asla kolay tahmin edilebilecek güvenlik sorusu cevabı oluşturmamalısınız.Cep telefonunuzu doğru bir biçimde eklemeyi de asla unutmayınız.
Eğer birgün hesabınızın şifresi başkalarının eline geçerse veya unutursanız bu dediklerimi çok iyi anlayacaksınız.

Evet kayıt olma ekranındaki tüm bilgileri doldurduktan sonra hesabınız açılmış olacak ve otomatik olarak mail hesabınızın gelen kutusuna yönlendirileceksiniz.
Ve artık hotmail hesabınız hazır.
Tebrik ederiz.
Mail hesabınızın gelen kutusuna hotmail ilk olarak otomatik olarak HOŞGELDİNİZ maili gönderiyor, bunu okuyup silebilirsiniz.

Artık mail hesabınız var, mail hesabınızdayken istediğiniz adrese mail gönderebilirsiniz.

Peki MSN nedir, nasıl kaydolunur?

Msn de bir hotmail hizmetidir, msn demek messenger demektir, msn bir anlık mesajlaşma programıdır.
http://tr.msn.com/ adresine girerek msn en son sürümünü ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
Msn programını idirdikten sonra bilgisayarınıza kurunuz ve kurulumdan sonra çalıştırınız, program açılınca yine giriş yapmanız gereken bir ekran gelecek oraya hotmail hesabı alırken kullandığınız kullanıcı adı ile parolanızı girin ve entere basınız.İşte MSN açıldı.
Msn programı açıldıktan sonra msn de mesajlaşmak için hemen arkadaşlarınızın adreslerini ekleyip mesajlaşmaya başlayabilirsiniz.

Bu kadar basit.
Bu yazımızda hotmail hesabı nasıl alınır, hotmail nasıl kaydolunur, msn nedir, msn hesabı nasıl alınır, msn nereden indirilir gibi konular hakkında bilgiler verdik.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Arama Terimleri


Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıdaki Konular da İlginizi Çekebilir:

6 Comments

  1. hotmail kaydolma msn kaydolma 03 Mart 2013 17:44 Cevapla

    nolur kardeşim istiyo bugün doum günü kardeşimin
    hotmaile kaydolmak istiyoruz
    msn ye kayıt olmak

Bir Cevap Yazın

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>