Msn Kaydolma, Msn Hesap Açma ve Msn Adresi Alma İşlemleri

Msn hesap açma, MSN adresi alma, Msn kaydolma, Msn ye kaydolma gibi işlemler hakkında bilgiler vereceğiz

Msn Nedir?: MSN anlık bir mesajlaşma programıdır, msn kelimesi messenger kelimesinin kısaltılmışıdır.İnternet kullanıcıları arasında msn diye bilinen şey ise microsoft windows live messenger programıdır.Aslında internette kullanılabilecek messenger programları çoktur ancak bugün messenger dediğimizde hemen akıllara windows live messenger gelmektedir çünkü internette en çok kullanılan anlık mesajlaşma programı windows live messenger programıdır.Bu program haricinde yahoo messenger gibi farklı firmaların da messenger programları mevcuttur ancak en çok kullanılan program az önce de dediğimiz gibi windows live messenger programıdır.

Anlık mesajlaşma, chat yapma programlarından en çok kullanılanı olan windows live messenger programını kullanabilmeniz için öncelikle bir microsoft hesabınızın olması gerekmektedir.Mesela bir hotmail hesabınızın olması yeterlidir.
Hotmail hesabı açmakla microsoft hesabı açmış olursunuz, dolayısıyla hotmail hesabı açarak msn programını kullanabilirsiniz.
Hotmail hesabı ile msn hesabı aynıdır, hotmail adresiniz aynı zamanda msn adresinizdir.Hotmaile giriş yapmak ile msn ye giriş yapmak hemen hemen aynı şeylerdir.
Msn ye giriş yapıp anlık mesajlaşma yani chat yapabilmek için hotmail adresinizi ve şifrenizi girmeniz yeterlidir.Giriş yaptıktan sonra msn programı açılır ve kişi listenizde bulunanlar ile chat yapmaya başlayabilirsiniz.

Anlaşılacağı üzere msn kaydolma işlemi hotmail kaydolma işlemi ile aynı şeylerdir, öncelikle bir hotmail hesabımızın olması gerekmektedir.
Hotmaile kaydolmak için daha önce yazdığımız Hotmail hesabı nasıl açılır adlı konuyu okumak için tıklayınız.

Bir hotmail hesabı açtıktan sonra bu hotmail hesabınızı ve şifrenizi msn programına giriş yapmak için kullanabilirsiniz.Aşağıdaki ekranda Msn programının giriş ekranı görünmektedir.

msn adres alma msn kaydolma 300x255 Msn Kaydolma, Msn Hesap Açma ve Msn Adresi Alma İşlemleri

Yukarıda görülen msn giriş ekranında birinci giriş alanına hotmail adresinizi örneğin abcdef@hotmail.com veya abcdef@outlook.com gibi hotmaile ilk kaydolurken tercih ettiğibiz, seçtiğiniz hotmail adresinizi giriniz, alttaki giriş alanına ise parolanızı (yani hotmaile ilk kaydolurken belirlediğiniz parolayı) giriniz.Ardından bir şeye dokunmadan oturum aç butonuna basabilirsiniz, şifrenizi ve hotmail hesap adresinizi doğru girdiyseniz oturumunuz açılacaktır ve artık chat yapmaya başlayabilirsiniz.

Msn hesap açma, msn kaydolma, msn adres alma, msn kayıt olma gibi terimleri hepsi aynı anlama gelmektedir ancak bu konuda farklı aramalar olduğundan en sık kullanılan bu birkaç terimi de bu yazımıda anmış olduk.

Hepinize saygılar ve selamlar değerli okurlarımız.

Arama Terimleri


Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıdaki Konular da İlginizi Çekebilir:

2 Comments

  1. ömer çağrı 09 Mayıs 2013 16:31 Cevapla

    mersin lisesine gidiyorum ve kaydolmak istiyorum

    http://güzelailem

  2. burak 10 Mayıs 2013 10:49 Cevapla

    msn hesap açma

    http://kankakanka

Bir Cevap Yazın

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>