SGDP Sosyal Güvenlik Destek Primi Taksitlendirme

Sgdp kesintisi nedir, sgdp kimlerden kesilir, sgdp taksitlendirme

Maaştan sgdp kesilmesi yani emekli maaşından sosyal güvenlik destek primi kesintisi neden olur, ne zamana kadar yapılandırılmalıdır?

Değerli ziyaretçilerimiz, bugünlerde SGDP yapılandırması veya SGDP taksitlendirmesi kavramlarını çok duymaya başladık.Bildiğiniz gibi sgdp yani sosyal güvenlik destek primi kesintisi emekli olduğu halde bir işyerinde personel olarak çalışanlardan ve emekli olduğu halde ticaretle uğraşmaya devam edenlerden yani vergi mükelleflerinin emekli maaşlarından yapılan yüzde on beş lik bir kesintidir.

Bu kesinti sonradan geri alınamaz, toptan ödeme şeklinde de geri alınamaz.Herhangi bir prim ödemesi yerine de geçmez.

İster ssk olsun ister bağkur olsun isterse emekli sandığı emeklisi olsun vergi mükellefiyeti devam eden veya bir işyerinde çalışan tüm emeklilerden kesilir.

SGDP yapılandırma yani taksitlendirme zamanı 2013 yılının Mayıs ayının son günüdür.
Bu vakte kadar SGKya gidip sgdp borcu yapılandıranların faiz borçlarının yüzde doksana yakını silinir ve sadece ana para peşin veya taksit taksit alınır, yapılandırmaya başvurmayanlardan ise faiziyle birlikte alınır.

Bu yüzden 31 Mart 2013 tarihine kadar sgdp taksitlendirme yapılmalıdır.

Sosyal güvenlik kurumu ile yani SGK ile ilgili, eski Bağkur ile ilgili veya eski adıyla SSK ile ilgili yazıların tamamını görmek için SGK-SSK-BAĞKUR adlı kategorimize giriniz.
SGK, SSK ve Bağkur kategorisine gitmek için burayı tıklayınız


Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıdaki Konular da İlginizi Çekebilir:

Bir Cevap Yazın

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>