Sinüzit Neden Olur, Sinüzit Tedavisi, Sinüzit Nasıl Geçer

SİNÜZİT (RİNOSİNÜZİT) TEDAVİSİ

Sinüzit birçok insana sıkıntı yaşatan bir hastalıktır. Burnun üst bölgesinde, özellikle kış aylarında, oldukça şiddetli bir ağrı meydana getiren sinüzit, soğuktan etkilenen bir hastalıktır. Günümüzde sinüzit hastalığı rinosinüzit olarak da kullanılmaktadır. Çünkü genel bulgular itibariyle, bu hastalık sinüsleri etkilemekle kalmayıp, burundaki mukozayı da etkilemektedir. Bu yüzden rinosinüzit terimini kullanmak genellikle daha yerinde olmaktadır.

Genel olarak, 2 haftalık burun akıntısı ya da yükselen ateş ile birlikte burun akıntısı ile belli olan sinüzitin temeli ise yaşanan sinüs ağrılarıdır. Bu hastalığa bakteri ve virüsler neden olabilmektedir. Bulaşıcı özellik göstermeyen sinüzit, genel itibariyle 2 hafta kadar sürede atlatılsa da kimi durumlarda kronikleşmektedir. Kronikleşen sinüzit durumunda, aralıklarla tekrarlanan hastalık dönemleri görülmektedir. Kronikleşen durumlarda sinüzit hastalarının kendilerini oldukça iyi korumaları gerekmektedir.

sinuzit hastaligi Sinüzit Neden Olur, Sinüzit Tedavisi, Sinüzit Nasıl Geçer

Öksürük, yüzün burun ve burun çevresinde bazı noktalarda basınç veya ağrı, koku almakta güçlük, öksürük ve diş ağrısı gibi belirtileri de olabilen sinüzit, tedavi edilmediği takdirde, her ne kadar düşük bir ihtimal de olsa, beyin iltihabına neden olabilmektedir. Bu yüzden bu hastalık ciddiye alınması gereken bir hastalıktır. Özellikle çocuklarda genel itibariyle bu hastalığın zor iyileşmesi durumunda antibiyotik tedavisine başlanması gerekebilir. Bu hastalık üst solunum yolu enfeksiyonu olduğu için, bu hastalık süresince evde sigara içilmemesi gerekmektedir. Alerjik durumlardan da kaçınılması şarttır. Aksi durumda tedavi süreci oldukça uzayacaktır.

Sinüzit tedavisi için İbrahim SARAÇOĞLU gibi bitkisel tedavi uzmanlarının görüş ve önerilerini dikkate almakta fayda vardır.Özellikle bitkilerin hemen her hastalık için mutlaka bir şifa içerdiği bir gerçek.
Etiketler: sinüzit nedir, rinosinüzit nedir, kronik sinüzit, sinüzit tedavisi

Sağlık ile ilgili diğer yazılarımızı da görmek isterseniz Sağlık kategorimize gitmek için lütfen Buraya Tıklayınız

Arama Terimleri


Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıdaki Konular da İlginizi Çekebilir:

6 Comments

 1. sinüzit hastası 20 Aralık 2012 13:19 Cevapla

  sinüzit hastaları rutubetten uzak durmalı

 2. sinüzite ne iyi gelir 24 Aralık 2012 06:47 Cevapla

  sinüzite en iyisi bol bal ve bitkisel reçetelerdir.

 3. sinüzit bitkisel tedavisi 31 Aralık 2012 02:56 Cevapla

  sinüzitin bitkisel tedavisi bazı kaynaklarda belirtilmiştir.araştırmak gerek.

 4. sinüzite ne iyi gelir 31 Aralık 2012 07:02 Cevapla

  sinüzit olan hastalar rutubetli yerlerden uzak duracak, rüzgardan ve ceryandan mutlaka uzak duracak.

 5. sinüzite ne iyi gelir 02 Ocak 2013 11:35 Cevapla

  arkadaşın da dediği gibi sinüzit için en iyi tedavi bitkisel reçetelerden yararlanmaktır.

 6. sinüzit nedir 22 Ocak 2013 06:10 Cevapla

  sinüzit nasıl geçer

Bir Cevap Yazın

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>