Sol Koldaki Ağrı, Sol Kol Ağrısı, Sol Kol Ağrıması Kalp Krizi Habercisi mi

Sol Kolda Oluşan Ağrılar ve Karıncalanma Nedenleri 

Bu yazımızda sol koldaki ağrı ve uyuşma kalp krizi belirtisi midir konusundan bahsedeceğiz. 

İnsanlar zaman zaman gerek günlük yorgunluklardan gerekse de dahili sebeplerden ötürü vücutlarının bazı bölgelerinde ağrılar hissedebilmektedirler. Bu ağrıların birçoğu çoğu zaman pek önemsenmez. Ancak sol kolda oluşan ağrılar ve karıncalanmaların nedeninin genellikle kalp krizi ihtimali olduğu düşüncesine kapılınır. Esasen bu ağrılar sonucunda bu düşünceye kapılmak çok da doğru değildir. Çünkü kalp krizi başka belirtilerle de ortaya çıkmaktadır.. Bunlar; göğüs kısmında ağrı, sıkışma, terleme, nefes darlığı, ağrının vücuda yayılması gibi durumlardır. İşte bu belirtilerle birlikte sol kolda ağrı ve karıncalanmalar da varsa kalp krizi riski olduğu söylenebilir. Ancak bu belirtiler yoksa da kalp krizi geçirme riskinin olduğunu söylenemez. Bunun dışında sol kolda ağrı ve karıncalanmalar düzenli olarak devam ediyorsa kalp krizi geçirme riski olabilir. 

 Sol Koldaki Ağrı, Sol Kol Ağrısı, Sol Kol Ağrıması Kalp Krizi Habercisi mi

Sol kolda oluşan ağrı ve karıncalanmalar için öncelikle nöroloji bölümüne başvurulması gerekmektedir. Bu noktada doktorun kolda oluşan bu ağrıların ve karıncalanmaların nedeninin kalp krizi mi, yoksa kan dolaşımında oluşan aksaklıklar mı, ya da vücudun herhangi bir hastalığının işareti mi olduğuna bakması gerekmektedir. Bu konuda gerekli tanı yöntemlerini uyguladıktan sonra bir teşhise varılmalıdır. 

Sonuç olarak hiçbir zaman sadece sol kolda oluşan ağrılar ve karıncalanmalar tek başına kalp krizinin göstergesi değildir. Ancak her ne olursa olsun sağlığın tehlikeye atılmaması gerekmekte ve mutlaka bir doktora görünmek gerekmektedir. Yine de bu konuda yersiz telaşa ve endişeye kapılınmamalıdır.

Arama Terimleri


Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıdaki Konular da İlginizi Çekebilir:

One Comment

  1. Fatma Yorulmaz 08 Eylül 2013 22:30 Cevapla

    Meraba benim sol kolumda bi uyuşma ağrı sirtimda arasira ve aynı zamanda sol göğüsume bi se saplnıyor sanki daha önce kardiyoloji doktoruna gittim kalp kapagimn bir tanesinde bi çökme oldugundan bahsetti yeni olduğunu ve baslangici olduğunu soyledi acaba bu ağrılar bi ilerleme olduğunun belirtisimidir

Bir Cevap Yazın

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>